Za vlkem do Šlapanic

4.2011

Na jaře jsme se nemohli nechat probudit lepší akcí než šlapanickým dogtrekkingem. Po třetí a tentokrát bez žádných obav nebo nejistoty, jsme se vydali na náš oblíbený cvičák ve Šlapanicích, který nám čtyři dny sloužil jako stanoviště. Uprostřed šílenství se uráčil přijít Odpočinek a my se mohli rozloučit s každodenními starostmi, kterých teď nebylo vůbec málo. Naší jedinou ale příjemnou starostí zůstalo 87km táhnoucích se krásami Moravského krasu.

Vysočina

Stejně jako minulý rok jsme se s holkama ze cvičáku těšili, až zase vypadneme na chatu, kde nevládne nic jiného než nic. Nevládnou rodiče, povinnosti, budíky...Jen my, psi, Dobyden a pěkná příroda. Hned bych jela zpátky!

Tábor dogdancingu a dogfrisbee

....ve Dvoře Králové

Tábor Svojanov

Příjemné počteníčko přeji :)

Dogfrisbee Tovačov

Každý to znáte. Sednete si k počítači, do vyhledávače napíšete „dogfrisbee“ a sledujete jedno video po druhém dokud toho nemáte plné zuby nebo vás nebolí oči. Pokud je tomu u vás jinak, u mě ne. Přitom takové video může být sestříhané, takže nakonec výkon, který shlédnete se stane zničehonic asi tak desetkrát lepším, než ve skutečnosti je. Samozřejmě tomu tak není vždycky. Není však nad to si cestu k „videu“ trošku zdobrodužnit a poznat, že ve skutečnosti je dogfrisbee hrozně pohodvé a všechy ty obdivuhodné triky dokáže pejska naučit každý stejně snadno, jako dokáže Movie Maker sestříhat video.

Opravdoví mistři ale žádné video stříhat nemusí. O tom jsme se s Majdou přesvědčili víc než dobře na vlastní oči. Ale pěkně od začátku.

Seminář dogfrisbee v Olomouci

Při seznamování se se psími sporty se mi, asi jako každému, zalíbilo i dogfrisbee. Frodo je však jiného názoru, ale mně to bylo jedno, protože jsem ráda za to, že ho baví jiné věci. S příchodem Archieho se ale ukázala nová příležitost. Disky má moc rád a hodně ho to baví. Takže se doma pokouším o různé rollery a sem tam nějaký pahod, který se zrovna zrodí v mé mysli.  Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mají větší přehled, než já a přímo před mým bambulózním nosem se zjevila přihlášla na olomoucký seminář. Nemohla jsem se dočkat!

Předvelikonoční výprask v Hodoníně

Byla noc a na střechu malého přívěsu bubnoval déšť. Uvnitř se tísnilo několik bezmocných duší, jejichž tichý pokus o spánek pravidelně vyrušovalo hlasité oddychování, které otřásalo celým karavanem.

„Sindyyyyy!“ uleví si Magda.

Podívám se ven z okna a pravím: „To je debil! On fakt leží v dešti na zemi.“ Jako buldozer se odvalím přes Magdu, Tima a HekSindy pro Archieho, který odhodlaně ležel venku schopný tam tak strávit celou noc. Uložila jsem ho ke spánku k malému stolu na sedačku a valila si to zpátky na své vyhřáté místo. Zanedlouho ustalo hekání, otřesy i déšť, což už coby spící lidé netušíme.